Poskytované služby gynekologie Hradec Králové

V moderně vybavené ordinaci poskytujeme všechny služby, které žena od svého gynekologa může vyžadovat. Samozřejmostí je citlivý, ale důsledný přístup s důrazem na prevenci. Umíme naslouchat, vždy hledáme řešení v nejlepším zájmu našich klientek a respektujeme jejich přání.

 • Preventivní prohlídka

  Provádí se počínaje 15. rokem věku každý rok a pomůže včas odhalit onemocnění gynekologických orgánů. Ideální doba k jejímu provedení je polovina menstruačního cyklu. Její nedílnou součástí je vyšetření děložního čípku (kolposkopie), ultrazvukové vyšetření orgánů malé pánve a odeslání malého vzorku tkáně k provedení cytologie, která vyloučí onkologické onemocnění. Pokud jste už více než rok na pravidelné prohlídce nebyla, objednejte se co nejdříve.

  Objednat se
 • Onkologická prevence

  V rámci prevence gynekologických zhoubných nádorů doporučujeme našim klientkám zdravý životní styl a trváme na absolvování pravidelných preventivních prohlídek. Důležitou součástí prevence může být pro řadu žen očkování proti HPV (lidskému papilomaviru), který způsobuje rakovinu děložního čípku.

  Objednat se
 • Diagnostika a léčba gynekologických onemocnění

  Gynekologická onemocnění, se kterými se v ordinaci setkáváme nejčastěji, jsou cysty, myomy, přednádorové změny děložního hrdla, opakující se poševní záněty nebo dlouhodobé bolesti v podbřišku. Díky mnohaletým zkušenostem si dokážeme poradit s nejrůznějšími ženskými obtížemi. První krok je ale na vás – přestaňte odkládat a rezervujte si u nás termín.

  Objednat se
 • Ultrazvuková vyšetření (gynekologická, těhotenská)

  Vyšetření ultrazvukem provádíme přes břišní stěnu i jako vaginální vyšetření za účelem včasné diagnostiky gynekologických abnormalit. U těhotných klientek můžeme pomocí ultrazvuku zhodnotit vývoj plodu.

  Objednat se
 • Diagnostika a léčba neplodnosti ve spolupráci s centrem asistované reprodukce

  Pečujeme o neplodné páry, provádíme diagnostiku a stanovení příčiny neplodnosti. Díky spolupráci se soukromým zdravotnickým zařízením Sanus v Hradci Králové zajistíme léčbu metodami asistované reprodukce. Neztrácejte čas a obejdejte se k nám ještě dnes. Na první konzultaci ještě není nutná účast partnera.

  Objednat se
 • Pomoc při výběru antikoncepce

  Antikoncepce zahrnuje různé metody a opatření, jejichž cílem je zabránit nežádoucímu otěhotnění. Existují různé formy užívání – tabletky, minipilulky, nitroděložní tělíska, vaginální kroužky či injekční forma podání. Všechny mají své přednosti, ale ne každá metoda je vhodná pro každou ženu. Sledujeme nejnovější vývoj v oblasti antikoncepce a dokážeme našim klientkám zodpovědně poradit s ohledem na jejich potřeby a přání.

  Objednat se
 • Zavedení nebo odstranění nitroděložního tělíska

  Při této metodě se využívá antikoncepčního účinku tělísek různého tvaru zaváděných do dělohy. Dnes se tělíska vyrábějí z plastické hmoty a bývají doplněna buď měděným drátkem, nebo obsahují hormon gestagen, který má podobné účinky jako hormon žlutého tělíska vaječníku. Existují i zlatá a stříbrná tělíska. Tělíska se do dělohy zavádějí ambulantně, bez anestezie, obvykle 3. nebo 4. den po menstruaci. Jedná se o účinnou metodu, kterou většině žen doporučujeme.

  Objednat se
 • Diagnostika a léčba obtíží v období menopauzy

  Menopauza neboli přechod je často nenápadný a pozvolný proces poklesu ženských hormonů, který s sebou nese nepříjemné projevy, jako jsou návaly horka, pocení a změny nálad. V delším časovém horizontu může mít vliv na kvalitu vlasů a nehtů a způsobovat vznik pigmentových skvrn. Dlouhodobé změny metabolismu pak mohou vést k řídnutí kostí, změně hladiny cholesterolu v krvi a někdy i k rozvoji cukrovky. Podávání vhodných hormonálních i nehormonálních přípravků může průběh menopauzy výrazně zmírnit a minimalizovat dopad menopauzy na celkový zdravotní stav klientky. Proto ženám doporučujeme nepříjemné projevy menopauzy nepodceňovat.

  Objednat se
 • Konzultace a dispenzarizace při onkologických onemocněních

  Pacientky po operacích zhoubných gynekologických onemocnění přijímáme do tzv. dispenzární péče – při pravidelných prohlídkách zahrnujících i vyšetření ultrazvukem průběžně sledujeme jejich zdravotní stav s důrazem na včasné odhalení případné recidivy onemocnění. Zároveň poskytujeme i mezioborovou spolupráci v rámci dovyšetření pacientek před operací zhoubného onemocnění.

  Objednat se
 • Diagnostika a léčba inkontinence moči

  Inkontinence moči je jakýkoli stav nedobrovolného úniku moči. U každé pacienky hledáme vhodné řešení podle typu, frekvence výskytu, stupně závažnosti, vyvolávajících faktorů i vlivu na sociální život pacientky. V případě zájmu o nechirurgické ošetření žen s mírnou stresovou inkontinencí nabízíme spolupráci s Centrem diagnostické, laserové a estetické medicíny Homea v Pardubicích.

  Objednat se
 • Komplexní péče o těhotné včetně ultrazvukových vyšetření

  Nastávající maminky k nám chodí na pravidelné kontroly od počátku gravidity až do termínu porodu, a to i v případě rizikového těhotenství. Nedílnou součástí péče o těhotné jsou ultrazvuková vyšetření v každém trimestru. Díky spolupráci se soukromým zdravotnických zařízením Sanus v Hradci Králové zajistíme všechna nezbytná vyšetření k diagnostice vrozených vývojových vad plodu.

  Objednat se
 • Očkování proti HPV virům způsobujícím rakovinu děložního čípku

  Rakovina děložního čípku je celosvětově druhý nejčastější typ rakoviny u žen po rakovině prsu. Způsobuje ho HPV virus – lidský papilomavirus. Přenáší se pohlavním stykem a kromě zhoubného onemocnění může způsobit i nezhoubné projevy na genitálu – kondylomata (bradavičky). Jako primární prevence slouží očkovací vakcíny. Na trhu jsou v současnosti dostupné vakcíny Cervarix, Silgard a nově Gardasil. Očkování proti HPV infekci má význam v každém věku ženy.

  Objednat se
 • Spolupráce s lůžkovým zařízením v případě nutnosti hospitalizace

  Nabízíme spolupráci s Fakultní nemocnicí Hradec Králové, se soukromým zdravotnickým zařízením Sanus v Hradci Králové a v neposlední řadě s Pardubickou nemocnicí.

  Objednat se